Home Aktuale Ardhja e mërgimtarëve, vendkalimet kufitare vazhdojnë të jenë të lira

Ardhja e mërgimtarëve, vendkalimet kufitare vazhdojnë të jenë të lira

Vendkalimet kufitare të Kosovës vazhdojnë të jenë të lira për qarkullim, përkundër numrit të madh të ardhjes se bashkatdhetarëve.

Sipas të dhënave të fundit të publikuar nga Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, dalja dhe hyrja në territorin e Kosovës mund të bëhet nga tre deri në pesë minuta, përveç pikës kufitare te Dheu i Bardhë, ku janë krijuar kolona 30 metra, hyrja në Kosovë përmes kësaj pike mund të bëhet deri në 10 minuta, transmeton Telegrafi.

Qytetarët mund të informohen në kohë reale për gjendjen në vendkalimet kufitare duke klikuar KËTU

Previous articleParashikimi i motit, temperaturat arrijnë deri në 42 gradë, ja zonat më të nxehta
Next articleNdryshimet kushtetuese, “trojka e Vajmarit” zbarkon në Shkup