Home Aktuale Pacientët me fibrozë cistike takojnë ministrin Mexhiti – Ja çka janë marrë...

Pacientët me fibrozë cistike takojnë ministrin Mexhiti – Ja çka janë marrë vesh

Pacientët me fibrozë cistike kanë realizuar takim sot me Ministrin e Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, informon KlanM.

Sipas asaj që ka siguruar KlanM, palët janë marrë vesh që edhe 30 pacientë të tjetë të furnizohen me ilaçin Trikafta në periudhën e ardhshme, por jo më vonë se fundi i vitit.

Gjithashtu, janë dakorduar që Instituti në Kozle të shndërrohet në Qendër për Firbrozë Cistike dhe nga institucion sekondar, të riemërohet në Qendër Klinike apo institucion tercial./KlanMacedonia

Previous articleTetovari e rreh dashnoren, ajo e paraqet në polici
Next articleDeri ku janë uniformat dygjuhëshe? Spasovski: Procedura është duke rrjedhur, shumë shpejt përfundon